Boogie Banausen

Boogie Banausen

The Boogie Banausen – to nie tylko Lorenz Knauft i Dennis Taubner, ale także wielka miłość do muzyki z dawnych lat, pewne wyczucie rytmu i swingu połączone z radością grania i unikatowym sposobem reprezentowania własnych utworów wspólnie z perkusistą Michaelem „Eddy Star” Seyfarthem.

Z saksofonem, fortepianem i perkusją, The Boogie Banausen zabierają publiczność do źródła Rock'n'rolla i muzyki boogie-woogie, bez wspomagania się technicznymi sztuczkami czy cyfrowymi innowacjami.

Dwaj nastolatkowie, Dennis (w wieku 15 lat) i Lorenz (w wieku 13 lat) występowali latem 2016 roku jako soliści w innych składach na Firebirds Festival. Zaopatrzeni w wielką determinację i miłość do muzyki zaczęli ze soba współgrać. Ze względu na dość dużą odległość obaj ćwiczyli przez Whatsapp i Skype. Jakie swingujące, bujające i żywiołowe show zrodziło się z ich pasji, można było już zobaczyć na festiwalach i koncertach nie tylko w Niemczech, ale także we Francji, Holandii, Norwegii, Belgii, Włoszech, Wielkiej Brytanii czy chociażby na kultowym VIVA Las Vegas w USA.

Swoimi występami na legendarnych imprezach, takich jak Summer Jamboree Senigallia (Włochy), Rock That Swing (Monachium), Firebirds Rock’n Roll Cruise czy VIVA Las Vegas #22, The Boogie Banausen udowodnili, że nie są już tylko dobrze zapowiadającymi się artystami. Dali dowód swojej wielkości w swoich dwóch albumach studyjnych „Don’t Talk Around!” i „The Radio Is Rollin”, wypełnionych w całości własnym, świetnym materiałem.

Po przerwie spowodowanej koronawirusem Boogie Banausen wydał album „The Radio Is Rollin”, który został wyprodukowany w prywatnym studiu.

GOSPODARZE FESTIWALU

MECENASI 19. EDYCJI FESTIWALU

PATRONI HONOROWI 19. EDYCJI FESTIWALU

GŁÓWNI PARTNERZY 19. EDYCJI FESTIWALU

PARTNERZY 19. EDYCJI ESTIWALU

PATRONAT MEDIALNY 19. EDYCJI FESTIWALU