Latvian Blues Band

The Latvian Blues Band

The Latvian Blues Band pokazał się światu 15 lat temu w swojej stolicy, w Rydze, w klubie Bite Blues wraz z ponad 200 artystami bluesowymi ze Stanów Zjednoczonych i innych krajów i od tamtej pory zapisał się w pamięci fanów bluesa na dobre!

Na początku 2000 roku kanadyjski bluesman, Johnny V. nagrał album w Rydze. To doświadczenie otworzyło zespołowi drogę do udziału w wielu festiwalach a także koncertach klubowych w Kanadzie. Podróżowali również po Europie. Ich koncerty możńa było zobaczyć między innymi podczas festiwalu Century of Blues w Zagrzebiu w Chorwacji (2004), a także na festiwalu Euro Jazz 2004 w Atenach w Grecji. Zespół pojawił się również w Polsce, Hiszpanii i innych krajach. Szczególnym wyróżnieniem było zaproszenie do występu na Chicago Blues Festival w 2005 roku, na którym wystąpili jako pierwszy w historii festiwalu zespół z Europy. Wkrótce po tym doświadczeniu zespół rozpoczął swoją pierwszą trasę klubową po Stanach Zjednoczonych.

Muzyczne wpływy zespołu z Łotwy obejmują artystów takich jak Albert King, Freddie King, B.B. King, Albert Collins, Willie Dixon, Muddy Waters, T-Bone Walker i wielu innych. Natomiast muzyka którą tworzą rozciąga się od rytmów charakterystycznych dla Nowego Orleanu, poprzez R’n’B i soul, a także głębokiego chicagowskiego bluesa.

GOSPODARZE FESTIWALU

MECENASI FESTIWALU

PATRONI HONOROWI

GŁÓWNI PARTNERZY FESTIWALU

PARTNERZY FESTIWALU

PATRONAT MEDIALNY