Nico Brina

Nico Brina

Być może niektórzy powiedzą, że to dziwne określać się pianistą Boogie-Woogie będąc zaledwie młodym chłopcem, ale to właśnie robił Nico, kiedy głową sięgał ponad stół.

Oczywiście potrzebował do tego odwagi, niezwykłego talentu i pewnego rodzaju sprytu.

Kiedy Nico miał 8 lat, znalazł fortepian sąsiada i nagle zakochał się w jego magicznym brzmieniu.

Szybko odkrył świat Rock'n'Rolla, błyskawiczne rytmy Boogie-Woogie, zapierające dech w piersiach linie basu i chwytliwe melodie.

Po pewnym czasie Nico dodał bluesa do swojego repertuaru i to było jak brakujące ogniwo, potrzebne by w końcu zdefiniować swoje własne, niepowtarzalne brzmienie.

Podróżował i grał swoją bluesową muzykę Boogie-Woogie niemal w każdym miejscu na świecie. Grał w Europie, na Karaibach, w Kazachstanie, w Singapurze a w trakcie tych podróży zdobywał wiele nagród, takich jak "Prix Walo" (1995), tytuł "Księgi Rekordów Guinnessa" za najszybsze Boogie-Woogie ever (1996) i otrzymał nominację od „Preis der Deutschen Schallplattenkritik” za album „Flight 6024” (Category Blues 2014).

Od rozpoczęcia podróży minęło 39 lat. Ponad 3'500 koncertów w 19 różnych krajach, ponad 100 000 km w trasie, 18 albumów, jeden LP, jedno DVD i cztery single.

Nico nadal odczuwa szczęście, grając na pianinie – zupełnie jak dziecko grające pierwszą nutę.

Jest magia, kiedy łączy swój talent, moc i muzyczny dowcip. To właśnie ta mieszanka sprawia, że artysta estradowy staje się artystą. Brina jest czarodziejem, może szaleńcem, ale zdecydowanie pokazuje nam, dokąd może nas zaprowadzić pasja.

Jego połączenie BBB - Boogie & Blues & Brina - jest jak narkotyk, ale bez żadnych skutków ubocznych.

GOSPODARZE FESTIWALU

MECENASI 19. EDYCJI FESTIWALU

PATRONI HONOROWI 19. EDYCJI FESTIWALU

GŁÓWNI PARTNERZY 19. EDYCJI FESTIWALU

PARTNERZY 19. EDYCJI ESTIWALU

PATRONAT MEDIALNY 19. EDYCJI FESTIWALU