Nico Brina

Nico Brina

Być może niektórzy powiedzą, że to dziwne określać się pianistą Boogie-Woogie będąc zaledwie młodym chłopcem, ale to właśnie robił Nico, kiedy głową sięgał ponad stół.

Oczywiście potrzebował do tego odwagi, niezwykłego talentu i pewnego rodzaju sprytu.

Kiedy Nico miał 8 lat, znalazł fortepian sąsiada i nagle zakochał się w jego magicznym brzmieniu.

Szybko odkrył świat Rock'n'Rolla, błyskawiczne rytmy Boogie-Woogie, zapierające dech w piersiach linie basu i chwytliwe melodie.

Po pewnym czasie Nico dodał bluesa do swojego repertuaru i to było jak brakujące ogniwo, potrzebne by w końcu zdefiniować swoje własne, niepowtarzalne brzmienie.

Podróżował i grał swoją bluesową muzykę Boogie-Woogie niemal w każdym miejscu na świecie. Grał w Europie, na Karaibach, w Kazachstanie, w Singapurze a w trakcie tych podróży zdobywał wiele nagród, takich jak "Prix Walo" (1995), tytuł "Księgi Rekordów Guinnessa" za najszybsze Boogie-Woogie ever (1996) i otrzymał nominację od „Preis der Deutschen Schallplattenkritik” za album „Flight 6024” (Category Blues 2014).

Od rozpoczęcia podróży minęło 39 lat. Ponad 3'500 koncertów w 19 różnych krajach, ponad 100 000 km w trasie, 18 albumów, jeden LP, jedno DVD i cztery single.

Nico nadal odczuwa szczęście, grając na pianinie – zupełnie jak dziecko grające pierwszą nutę.

Jest magia, kiedy łączy swój talent, moc i muzyczny dowcip. To właśnie ta mieszanka sprawia, że artysta estradowy staje się artystą. Brina jest czarodziejem, może szaleńcem, ale zdecydowanie pokazuje nam, dokąd może nas zaprowadzić pasja.

Jego połączenie BBB - Boogie & Blues & Brina - jest jak narkotyk, ale bez żadnych skutków ubocznych.

GOSPODARZE FESTIWALU

MECENASI FESTIWALU

PATRONI HONOROWI

GŁÓWNI PARTNERZY FESTIWALU

PARTNERZY FESTIWALU

PATRONAT MEDIALNY